Alo 182  hattını arayarak randevu almak

Ev, iş, ankesör veya cep telefonlarından Sağlık Bakanlığına bağlı Hastane Randevu Çağrı Merkezi olan Alo182 aranır. Çağrı merkezi Alo 182 aramaya karşılık verdikten sonra sizden T.C kimlik numaranızı ister. Kimlik numaranızı ilgili canlı operatöre ilettikten sonra operatör T.C. kimlik numaranızı onaylar. Bu işlemlerden sonra randevu talebinde bulunduğunuz ilgili hastane , poliklinik ve hekim bilgilerinizi ,çağrı merkezindeki operatöre aktardıktan sonra, operatör randevu için uygun olan saati ve tarihi size bildirir. Son olarak sizde seçiminizi yaptıktan sonra randevu alma işlemi tamamlanır.

Web üzerinden randevu alma;

1-http://hastanerandevu.gov.tr  sayfasına giriş yapılır.

2 - Merkezi Hekim Randevu Sistemine ilk kez giriş yapıyorsanız yani daha önceden üyeliğiniz yoksa her vatandaş için ayrı bir hesap açılması gerekmektedir.

3 - Yeni kullanıcı kaydı yapmak için "Üye kaydı" nasıl yapılır konusunu inceleyiniz.

4 -Yeni üye işlemi tamamlandıktan sonra yada daha önceden üyeliğiniz  varsa Randevu Alma sayfasındaki kırmızı harita halindeki şehirler bölümünden Randevu almak istediğiniz hastane hangi ilimizde ise seçim yapılır ve devam edilir.

 5- Bu adımdan sonra seçtiğiniz ildeki devlet hastaneleri listelenecektir.Randevu almak istenilen hastane seçilir ve üzerine tıklanır.

6-Bu aşama geçildikten sonra ilgili hastane sayfasındaki kırmızı renkli "RANDEVU AL" tuşuna basılır.

7-Bu işlemden sonrada Merkezi Hekim Randevu sitemi giriş ekranı açılacaktır.Ekran üzerinden kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılır.

8-Sisteme giriş yapıldıkran sonra sol taraftaki menüden randevu alınmak istenen polikilinik ve hekim seçimi yapılır ve randevu alma işlemi tamamlanır.

................................................................

Kaynaklar: https://www.sagliknet.gen.tr/p/363-mhrs-randevu-al/

https://www.sagliknet.gen.tr/p/165-mhrs-cagri-merkezi/